дитячий сад з українською мовою навчання Пряшів

Materská škola rodinného typu
pre deti s ukrajinskými a rusínskymi koreňmi,
s vyučovacím jazykom ukrajinským.

Rok 2018-2019: Podrobný fotoarchív rekonštrukčných prác

(skrátenú verziu nájdete vo fotogalérii nižšie)

Fotogaléria: Rekonštrukcia 2018-2019

Rok 2014: Podrobný fotoarchív rekonštrukčných prác

(skrátenú verziu nájdete vo fotogalérii nižšie)

Rekonštrukcia 2018-2019

Dlho očakávaná komplexná rekonštrukcia z dôvodu rozširovania kapacít MŠ Sládkovičova 3 začala dňa 15.10.2018.

Pretože sa rekonštruuje celý objekt, pristúpili sme k náhradnému riešeniu a výchovno - vzdelávací proces dočasne prebieha v  priestoroch Základnej školy, Sibírska 42, Prešov.

Ďakujeme vedeniu a personálu Základnej školy, Sibírska 42, Prešov za ochotu pomôcť, za spoluprácu a obrovskú trpezlivosť počas našej prítomnosti v ich priestoroch.

Veríme, že rekonštrukcia bude čo najkratšia a že sa rýchlo vrátime do našej starej, ale vynovenej škôlky.

Ľubomíra Gregová, riaditeľka

Rekonštrukcia 2014

V mesiacoch október a november 2014 prebiehala v našej materskej škole rekonštrukcia vnútorných priestorov. Pokračujúce rekonštrukčné práce prebiehajú od 6. novembra iba v exteriéri tak, aby nebol narušený denný režim škôlky pri maximálnom zabezpečení zdravia a bezpečnosti detí.

Budova, v ktorej sídli naša škôlka už od roku 1955, neprešla za celý ten čas až doposiaľ žiadnou modernizáciou a jej stav bol už skutočne nevyhovujúci.

V rámci rekonštrukcie boli zatiaľ vykonané v 1. fáze (do 6. novembra 2014) nasledujúce rekonštrukčné práce:

• vonkajšia izolácia okolo základov budovy a príprava pre chodník,
  • natieranie plota,
  • úprava múrika a schodov v areáli,
  • výmena okien v celej budove, vrátane výmeny vnútorných a vonkajších parapetných dosiek,
  • výmena vstupných dverí a dverí v hlavnej chodbe,
  • vysprávky, nová omietka a vymaľovanie vnútorných priestorov, vrátane podkladov pod sokel a soklov a bordúry v spálni,
  • výmena vypínačov.
Nad rámec pôvodných plánovaných rekonštrukčných prác bola uskutočnená výmena radiátorov, ktoré už boli v haravijnom stave.

Rada by som vyslovila verejné poďakovanie všetkým, ktorí prispeli k úspešnej realizácii rekonštrukcie.

Ďakujem Mestu Prešov na čele s p. primátorom Pavlom Hagyarim a jeho poslancami za schválenie finančných prostriedkov na rekonštrukciu MŠ, ako aj všetkým pracovníkom a pracovníčkam  Mestského úradu za súčinnosť pri súvisiacej administratívnej a účtovníckej agende.

Ďakujem výboru mestskej časti 4 za vybavenie prostriedkov potrebných na odstránenie havarijného stavu radiátorov, ktorý sa uskutočnil nad rámec pôvodne plánovanej rekonštrukcie.

Ďakujem firme PEhAES, a.s., ktorá profesionálne vykonávala rekonštrukčné práce.

Moja vďaka patrí aj celému pedagogickému a prevádzkovému personálu našej MŠ za pomoc a podporu počas rekonštrukcie a zabezpečení náhradnej prevádzky škôlky.

Ďakujem dobrovoľníkom a rodičom, ktorí nám na úkor svojho voľného času pomáhali pri vypratávaní nábytku, opätovnom zariaďovaní a upratovaní.

Veľká vďaka patrí všetkým rodičom za trpezlivosť a spoluprácu počas prerušenej prevádzky MŠ –  mám radosť, že sa našim deťom  vo vynovenej škôlke páči a že sa tam dobre cítia.

Ľubomíra Gregová
riaditeľka MŠ